Jakiego rodzaju sprzęt na pewno należy wziąć ze sobą jadąc na dalekie wakacje?

Submitted by admin on Wed, 10/22/2014 - 15:17
Wybierając się na daleki wyjazd warto zrobić listę rzeczy, jakie ze sobą spakujemy. Obecnie duża ilość osób jeździ na urlopy w dalekie zakątki świata, chcąc przy tym nie tylko odpocząć, ale również doświadczyć czegoś wyjątkowego, nierzadko wyjazdy tego typu powiązane są z innymi atrakcjami, na przykład skokami na spadochronach, czy innym typem sportów ekstremalnych. W takich sytuacjach dobrze jest pamiętać o tym, aby te ekscytujące chwile zarejestrować na przyszłość, żebyśmy mieli możliwość odtworzenia wszystkiego po latach.
kamera
Autor: cellanr
Źródło: http://www.flickr.com
Warto więc nie zapominać o sprzęcie rejestrującym obraz. W ostatnich latach hitem jest kamera gopro hero 3, która może pracować w mocno nietypowych okolicznościach. Kamera taka posiada wysokiej klasy podzespoły, dzięki czemu osiągniemy nią bardzo wysokiej klasy obraz. Kolejną niezmiernie ważną cechą tego rodzaju kamery jest to, że możemy nią nagrywać właściwie każdej sytuacji, również wtedy, kiedy skaczemy z wysokości czy też pływamy kajakiem na rwącej rzece. Kamerą tego typu bez wątpienia zarejestrujemy wszystkie mrożące krew w żyłach momenty z naszych wakacji.
Warto także pamiętać o aparacie fotograficznym. Dobrym wyjściem może się okazać eos 70d, który ma zwartą budowę a tym samym robi ładne i ostre zdjęcia. Sprzęt tego typu bez wątpienia pozwoli nam nagrać i zapisać każdy moment naszej podróży, przez co będziemy mieć możliwość cieszenia się wspominając te wspaniałe chwile kiedy tylko będziemy mieli na to ochotę. Wybierając się w daleką wycieczkę dobrze jest też pamiętać, aby wziąć ze sobą również wszelkie niezbędne akcesoria, które będą niezbędne do uprawiania sportu.


kamera
Autor: Andrew Budreski
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście należy przemyśleć, czy wziąć ze sobą rower, czy też lepiej jest zabrać tylko buty i strój do jeżdżenia, a sam rower wypożyczyć na miejscu. Zdaje się to być jedynym rozwiązaniem, jeśli planujemy przykładowo podróż samolotem, gdzie nie będziemy mogli wziąć ze sobą tak wielkich przedmiotów. O ile rower możemy wypożyczyć będąc już na miejscu, to w przypadku aparatu czy kamery nie mamy takiej opcji, są to prywatne przedmioty i należy je spakować do plecaka. Pamiętajmy też o najważniejszym, czyli o dobrym humorze w tracie wymarzonego wyjazdu.
© 2014 badaniacalowania.pl. m